Informacje

Pijany ojciec zaatakował syna siekierą

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Jaśle. 55-letni mężczyzna uderzył syna siekierą w głowę. Tego samego dnia pobił też drugiego syna. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę.

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Lwowskiej w Jaśle. Jak ustalili policjanci, 32-letni mężczyzna spotkał się tego dnia z kolegą, z którym wspólnie spożywali alkohol. Około godziny 20.30 wrócił do domu. Gdy przechodził obok garażu, zza budynku niespodziewanie wyskoczył jego ojciec. Zaatakował syna siekierą zadając mu cios w głowę. 32-letni mężczyzna doznał obrażeń głowy i z pęknięciem czaszki został przewieziony do szpitala.

Z ustaleń funkcjonariuszy wyjaśniających okoliczności tego zdarzenia wynika, że ojciec w tym samym dniu pobił dotkliwie również drugiego syna. Ten jednak nie wzywał Policji, ale sam udał się do przychodni. Ponieważ jednak lekarz stwierdził u niego złamanie nosa z przemieszczeniem, mężczyzna został skierowany do szpitala.

55-letniego ojca mężczyzn zatrzymano w areszcie jasielskiej Policji. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE