Kultura | rozrywka | edukacja

Piosenka niebanalna w JDK (zapowiedź)

Znany i lubiany zespół „Stare Dobre Małżeństwo” wystąpi w Jasielskim Domu Kultury. Koncert odbędzie się w następny piątek (11 bm.) o godz. 18.

Grupa wykształciła się z duetu wokalno-gitarowego z Ostrowa Wielkopolskiego, tworzącego w początkach lat 80. XX wieku, w skład którego wchodzili: Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas licealiści. Po raz pierwszy zostali przedstawieni jako „Stare Dobre Małżeństwo” w 1984, podczas eliminacji do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jak zauważył zapowiadający ich wówczas spiker, muzycy znają się i grają ze sobą tak długo, że można im przypisać takie określenie. Przerodziło się ono w nazwę zespołu.

Przez lata skład grupy wielokrotnie się zmieniał. Dziś tworzą ją: Krzysztof Myszkowski (kompozytor, lider zespołu) – śpiew, gitara, harmonijka ustna, Wojciech Czemplik – skrzypce, mandolina, Ryszard Żarowski – gitary, Andrzej Stagraczyński – gitara basowa, Dariusz Czarny – gitary, Przemysław Chołody – harmonijka ustna.

„Stare Dobre Małżeństwo”, choć praktycznie nieobecne w elektronicznych mediach, od lat gromadzi na swoich koncertach liczną publiczność, kochającą poezję i piosenki refleksyjne. Na koncert zaprasza Jasielski Dom Kultury.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE