Informacje

Po raz kolejny w jasielskim magistracie wręczono medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”

7 grudnia br., w UM Jasła, odbyła się uroczystość obchodów Złotych Godów Małżeńskich 16 par zamieszkałych na terenie miasta Jasła. Na mocy postanowienia Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, z dnia 26 czerwca 2009r. i 10 listopada 2009r., Burmistrz miasta Jasła Maria Kurowska w asyście kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Elżbiety Stec, wręczyła Szanownym Jubilatom Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Fot. Emil Berkowicz / Studio FOTOS
Fot. Emil Berkowicz / Studio FOTOS

Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. Jest on przyznawany na wniosek Urzędu Stanu Cywilnego miejsca zamieszkania jubilatów, po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu przez bezpośrednio zainteresowanych lub najbliższych członków ich rodziny: dzieci, wnuków, którzy chcieliby, aby uhonorować tym odznaczeniem ich rodziców lub dziadków – informuje kierownik USC.

W gronie odznaczonych małżonków znaleźli się:
Maria i Zbigniew Baniowie
Genowefa i Jan Berkowiczowie
Joanna i Michał Delimatowie
Stefania i Kazimierz Grandowie
Czesława i Wiktor Kosibowie
Kazimiera i Eugeniusz Krasowie
Bronisława i Józef Liniewscy
Regina i Władysław Osowscy
Agata i Jan Patykowie
Barbara i Kazimierz Sarneccy
Maria i Jan Stecowie
Zofia i Stanisław Szetelowie
Jadwiga i Stanisław Szudzi
Maria i Marian Szydłowscy
Jadwiga i Stanisław Tuchowscy
Romualda I Władysław Witusikowie

Jubileusze małżeńskie są organizowane przez Jasielski Urząd Stanu Cywilnego od kilku lat. Towarzyszy im wyjątkowa atmosfera, jak również wiele ciepłych słów skierowanych do Jubilatów.

Państwa medale i obecność na dzisiejszej uroczystości są dowodem na to, że warto walczyć i starać się, aby być razem. Niewątpliwie nie byłoby tego jubileusz, gdyby nie było tego, co w życiu najważniejsze – miłości, która jedyna jest, która nie zna końca, zawsze cierpliwa, ciągle ufająca. Gratuluję Państwu tak pięknego jubileuszu i życzę kolejnych pomyślnych lat w zdrowiu, radości i pogodzie ducha – powiedziała podczas uroczystości pani Burmistrz

Jubilaci, którzy prócz medali, dyplomów otrzymali od władz miasta kwiaty oraz symboliczne upominki, byli wyraźnie wzruszeni i pełni radości z możliwości spotkania. Podczas uroczystości nie zabrakło marsza Mendelsona, toastu wzniesionego na cześć Jubilatów symboliczną lampką szampana, jak również czasu na wspólne wspominanie. Pytani o receptę na tak długie i szczęśliwe pożycie, twierdzili jednogłośnie: wierność, miłość, zaufanie, tolerancja, a także sztuka kompromisu i wzajemnego wybaczania.

Wszystkim parom małżeńskim naszego Miasta życzymy tak wyjątkowego jubileuszu.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE