Informacje

Podsumowanie sezonu sportowego w Zespole Szkół w Trzcinicy

Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy pokazali, że można i warto wygrywać. W Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi LA we Wrocławiu grupa dziewcząt zajęła III miejsce! Ogółem, w roku kalendarzowym 2009 sportowcy z Trzcinicy w zawodach o randze Mistrzostw Polski zdobyli 2 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych medali oraz dziesięciokrotnie zajmowali wysoką czwartą lokatę.

Z bardzo dobrym rezultatem startowali 49 razy w zawodach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Obecnie szkoła może poszczycić się trójką uczniów, którzy należą do Kadry Narodowej, a absolwentka Jolanta Wójcik reprezentowała nasz kraj na Olimpiadzie w Pekinie. Osiągnięcia te świadczą o sile charakterów oraz ogromnej pasji uczniów, trenerów i dyrektora szkoły, który otacza klasy sportowe szczególną opieką.

Dnia 26 listopada 2009 roku, w Zespole Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy, odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu sportowego. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Powiatu – Alicja Zając, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Bogusław Rzońca, Członek Zarządu Powiatu – Adam Pawluś, Wójt Gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz, Radni Rady Powiatu – Tadeusz Gorgosz, Rafał Papciak i Jan Muzyka oraz Inspektor ds. Kultury Edukacji i Sportu – Marek Zajchowski.

Najmłodsi goście to uczniowie klas sportowych Zespołu Szkół, którzy stawili się w komplecie. Na uroczystości obecni byli też wychowawcy i nauczyciele. Gospodarze imprezy – dyrektor Ludomir Mastej oraz trener – Jacek Władyka zaprezentowali najważniejsze osiągnięcia młodych sportowców. (szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły www.zstrzcinica.pl)

Dyrektor podziękował szanownym gościom za patronat i pomoc oraz wsparcie finansowe szkoły. „Rozsławiacie szkołę, rozsławiacie nasz powiat i za to wam dziękuję. Najlepszą promocją zdrowia jest uprawianie sportu” – mówiła w krótkim przemówieniu Alicja Zając.

Adam Pawluś oficjalnie potwierdził projekt modernizacji stadionu lekkoatletycznego oraz budowę krytej bieżni przy Zespole Szkół w Trzcinicy zaplanowane w budżecie Starostwa Powiatowego w Jaśle na przyszły rok. Podziękował również za zorganizowanie przez szkołę I Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w listopadzie.

„Gratuluję dyrektorowi, trenerom, wychowawcom i zawodnikom . Życzę siły w dążeniu do kolejnych zwycięstw!” – dziękując za zaproszenie, Bogusław Rzońca podkreślił fakt, że sukcesy uczniów z Trzcinicy promują nie tylko Powiat Jasielski ale całe Podkarpacie.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez Wójta Gminy Jasło Stanisława Pankiewicza dyplomów i nagród pieniężnych, które uchwałą Rady Gminy przyznano najlepszym sportowcom. Otrzymali je reprezentanci Kadry Narodowej i medaliści Mistrzostw Polski – Wioleta Brągiel i Dawid Dryja.

Za zaangażowanie i pracę z młodzieżą nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali również trenerzy: Tomasz Socha, Tomasz Wojtas i Łukasz Rydarowicz.

Na koniec dyrektor Ludomir Mastej podziękował uczniom za wspaniałe osiągnięcia w sporcie, które są wynikiem systematycznej i ciężkiej pracy. Życzył młodym zawodnikom, by umieli łączyć naukę ze sportem i w następnych latach również osiągali tak dobre wyniki.

(ZS w Trzcinicy)

SŁOWA KLUCZOWE