Informacje

Policjanci poszukują złodziei urządzeń geofizycznych

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży, do których dochodzi na terenie powiatu jasielskiego. Łupem złodziei pada specjalistyczny sprzęt geofizyczny. Straty na rzecz Geofizyki Kraków sięgają ponad 35 tys. złotych.

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

W powiecie jasielskim trwają badania ziemi, mające na celu zlokalizowanie obszarów, gdzie mogą występować złoża ropy naftowej, gazu ziemnego lub wód geotermalnych. Prowadzący badania nie mogą jednak poprawnie wykonać tych pomiarów ponieważ zdarzają się przypadki kradzieży specjalistycznego sprzętu. Giną przede wszystkim kable telemetryczne, geofony oraz baterie żelowe.

Pracownicy Geofizyki Kraków informują, że przewody pomiarowe, które często są obiektem kradzieży, nie nadają się do żadnych innych celów. Nie można ich wykorzystywać, jak sądzą niektórzy, do tworzenia instalacji elektrycznych i teleinformatycznych. Ich kradzież jest po prostu bezcelowa, a straty niewspółmiernie wysokie.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc Policji w ustaleniu sprawców tych kradzieży proszone są o kontakt z jasielską komendą pod nr tel. (0-13) 44 38 310 lub 997.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE