Informacje

Policjanci z Jasła zatrzymali poszukiwanego z Płocka

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od roku był poszukiwany listem gończym. 46-letni mieszkaniec Płocka został zatrzymany gdy wyszedł z jednego z mieszkań w Jaśle. Policjanci działali ze szczególną ostrożnością, bowiem poszukiwany mógł mieć broń.

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany. Fot. POLICJA
Poszukiwany mężczyzna zatrzymany.
Fot. POLICJA

W czwartek rano jasielscy policjanci odebrali sygnał, że na terenie tego miasta może się ukrywać 46-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym przez Policję w Płocku. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Podejrzewali, że mężczyzna mógł mieć przy sobie broń palną, na której posiadanie miał zezwolenie. Rozważano udział Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w zatrzymaniu mężczyzny.

W tym czasie policjanci patrolujący teren miasta zauważyli, że poszukiwany mężczyzna wyszedł z domu. Funkcjonariusze zatrzymali go, kiedy wsiadał do samochodu. Natychmiast przeszukano mężczyznę. Nie miał przy sobie broni. Został zatrzymany i przewieziony do jasielskiej komendy.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna miał przy sobie fałszywe dokumenty na inne nazwisko. Do sprawdzenia jego tożsamości użyto skanera linii papilarnych. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych potwierdziło, że zatrzymany to poszukiwany przez Policję 46-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna ukrywał się, bo grożą mu wyroki za poświadczanie nieprawdy w dokumentach i przestępstwa skarbowe.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE