Kultura | rozrywka | edukacja

Rockowo na scenie MDK

Muzyka to wyzwanie, to godziny ćwiczeń pozwalających zapanować nad instrumentem, niezależnie od stylu jaki się prezentuje. Nagrodą za przepracowany czas, mozolne ćwiczenia, są brawa i uznanie publiczności.

Podczas Świątecznego Koncertu Rockowego, który odbył się 29 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle publiczność dopisała i z dużym zainteresowaniem przyglądała się młodym rockmanom. Warto podkreślić, że kilku rodziców też przyszło zobaczyć jak na scenie radzi sobie junior i nie żałują, bo było na co popatrzeć.

Balladowym klimatem rozpoczęła występ grupa Libra, prezentując kilka własnych kompozycji. Zespół powstał niedawno i ich debiut sceniczny wypadł całkiem udanie.

Grupa Magnificum zaprezentowała się z młodym 13-letnim perkusistą, który dzielnie radził sobie z trudami rockowego brzmienia, wspierany przez czadowo grających gitarzystów.

Trzecią tercję koncertu dynamicznie rozpoczęła perkusistka grupy Xilow, pałeczkę przejął wokalista i rozgrzany w poprzedniej formacji gitarzysta, który rozjeżdżał się w solówkach naprawdę rasowo.

Koncert zakończył się w ostrej rockowej temperaturze.

Warto podkreślić dobry warsztat śpiewających frontmanów we wszystkich zespołach, solówki gitarzystów też zaskakiwały dojrzałością. Był to bardzo udany świąteczny koncert gdyż muzycy nie zawiedli i co szalenie ważne publiczność także. Można wiec śmiało powiedzieć, że muzyka rockowa kusi, drażni swoją magią i jak widać wciąż przyciąga nowe pokolenia.

Janusz Szewczyk
MDK w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE