Informacje

Szefostwo Gamrat-u oczyszczone z zarzutów o niegospodarność

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie umorzyła śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w jasielskich Zakładach Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A.

Andrzej Czajka, prezes Gamrat S.A. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Andrzej Czajka, prezes Gamrat S.A.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

W Gamracie wszystkie procedury są realizowane prawidłowo. Zarząd oraz pracownicy prawidłowo i skutecznie dbają o majątek Skarbu Państwa. Myślę, że jest to miła informacja w okresie przedświątecznym. – podkreśla Andrzej Czajka, prezes Gamrat S.A.

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gamracie została przeprowadzona na początku września br. Funkcjonariusze otrzymali informację o poważnych nadużyciach i nieprawidłowościach przy sprzedaży jednej z działek. Autorem anonimowego donosu był jednej ze zwolnionych pracowników zakładu. Materiały z przeprowadzonej kontroli zostały przekazane do rzeszowskiej prokuratury. Ta nie dopatrzyła się w działaniach szefostwa spółki oznak niegospodarności i sprawę umorzyła.

Zarzucano nam niegospodarność. Zarzucano, że są pewne nieprawidłowości przy sprzedaży majątku Skarbu Państwa. Nic z tego się nie potwierdziło. Wszystkie procedury były realizowane prawidłowo, zgodnie z obowiązującym prawem. Śledztwo zostało umorzone i myślę, że wszyscy możemy wrócić w spokoju do swoich obowiązków. – mówi Andrzej Czajka.

Prezes Gamrat-u dodaje również, że spółka, jako strona poszkodowana, miała wgląd do dokumentów procesowych, ale zrezygnowała z wnikania w szczegóły tej sytuacji.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE