Kultura | rozrywka | edukacja

Taneczne show w JDK

Piękne stroje, zróżnicowana muzyka i atrakcyjna choreografia zachwyciły widzów IX Andrzejkowych Spotkań Tanecznych, które odbyły się 30 listopada w Jasielskim Domu Kultury. W przeglądzie uczestniczyło 26 zespołów.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

Poziom konkursu z roku na rok jest wyższy; zgłasza się nie tylko coraz więcej zespołów, ale i poziom prezentacji systematycznie się podnosi. To, co uderza, to fakt, że mniej widać rywalizację a więcej wspólną zabawę, zespoły wzajemnie sobie kibicowały, a te, które czekały na swój występ, skracały czas oczekiwania tańcząc pod sceną i świetnie się bawiąc z tymi, którzy właśnie występowali przed publicznością. Przegląd pozwolił widzom i jurorom zorientować się w ogromnym potencjale, który tkwi przede wszystkim w tańczącej młodzieży ale i w instruktorach, pod których kierunkiem na co dzień pracują. Można było podziwiać pokazy akrobatyczne, niezwykłą sprawność fizyczną młodych tancerzy, ale nie zabrakło też innych, bardziej teatralnych form artystycznej ekspresji w rodzaju np. stylizacji nawiązującej do starożytności, gdzie tancerki miały skąpe, złote stroje a ich fryzura i makijaż były wiernym niemal odwzorowaniem wizerunku egipskiej królowej Kleopatry.

Jury miało zatem trudny wybór, ale ostatecznie zdecydowało, że I miejsce w I kategorii wiekowej (do 12 lat) przypadnie Zespołowi Uśmiech gr. A z Rzeszowa, II – Zespołowi Escape Junior z Harklowej, a III Zespołowi Bąble III z Przyszowa. W II kategorii wiekowej (powyżej 13 lat) I miejsce zdobył Zespół Rytm z Łańcuta, II – Zespół Broker z Gorlic, a III – Zespół Beznazwy z Mielca. Jury przyznało również 2 wyróżnienia w II kategorii wiekowej; dla zespołu R-Revolution z Jasła i dla Crazy Dance & Twisters Boys z Krosna oraz wyróżnienie dla Amandy Huczko za osobowość sceniczną i dla Magdaleny Cwynar za choreografię.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE