Informacje

Ukradli automat do gier, na którym przegrali pieniądze

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z jednego z barów w Jaśle wynieśli automat do gier. Podobno chcieli sprawdzić jego legalność, po tym jak przegrali na nim dużą sumę pieniędzy.

Zabezpieczony automat do gier. Fot. POLICJA
Zabezpieczony automat do gier.
Fot. POLICJA

W poniedziałek, do jednego z barów przy ulicy Metzgera w Jaśle weszło trzech mężczyzn w wieku około 33-34 lat, którzy wynieśli z lokalu jeden ze stojących tam automatów do gier. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że wcześniej mężczyźni ci grali na tym automacie prawie bez przerwy, przegrywając duże sumy pieniędzy, a niewiele wygrywając. Zawiedzeni i zdenerwowani postanowili zawieźć maszynę do Urzędu Celnego w Krośnie, celem sprawdzenia legalności jej oprogramowania.

Gdy wieźli „jednorękiego bandytę” do Krosna, wpadli na pomysł włamania się do automatu, skąd skradli 11 tys. złotych, dokonując przy tym zniszczeń na kwotę około 3 tys. Dzięki szybkiej reakcji Policji i współpracy jasielskich i krośnieńskich funkcjonariuszy, sprawcy zostali zatrzymani przed Urzędem Celnym w Krośnie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE