Informacje

W jasielskim magistracie gościli młodzi sportowcy z Ukrainy i USA

W sobotę na hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbędą się Międzynarodowe Mikołajkowe Zawody Judo dla dzieci. Z roku na rok turniej staje się co raz bardziej popularniejszy także poza granicami naszego kraju, dlatego też do miasta zostali zaproszeni zawodnicy z Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Austrii i Słowacji oraz oczywiście z Polski. Swój udział w miejskiej imprezie zapowiedziało ponad dwustu młodych sportowców.

Jarosław Hrebyk z klubu IPPON Lwów. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Jarosław Hrebyk z klubu IPPON Lwów.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

W przeddzień zawodów młodzi sportowcy z zagranicy wraz ze swoimi rodzicami: Jarosławem Hrybykiem z klubu Ippon Lwów i Robertem Proksą ze Stanów Zjednoczonych, gościli w jasielskim magistracie. Burmistrz Maria Kurowska zapoznała zaproszonych gości z historią miasta, przedstawiła najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe oferowane przez miejskie placówki. Nawiązała również do partnerskich stosunków Jasła z ukraińskim Truskawcem oraz do planów związanych z upamiętnieniem bohaterskich Jaślan, którzy zginęli w 1920 roku pod Firlejówką.

Co bym chciała, aby dzieci wyniosły z tego miasta. Przede wszystkim chciałabym, aby się ze sobą zaprzyjaźniały. Jasło, które ma tak tragiczne doświadczenia z czasów wojny, powinno być miastem pokoju, miastem przyjaźni. Tym miastem, w którym będą się właśnie zawiązywać te piękne relacje tak, żeby na przyszłość już nikt z tych młodych osób nie będzie stawał do walki ze sobą. A jeżeli, to tylko do walki sportowej i w takiej koleżeńskiej życzliwej atmosferze. – powiedziała Maria Kurowska.

Ze strony organizatorów turnieju, czyli Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Jasło, w spotkaniu wzięli udział: trener judo Przemysław Czarnecki oraz dwie panie biorące czynny udział w pracach sekcji judo: Beata Dubiel i Celina Nocula.

Wcześniej mniejszy był ten turniej. Teraz już brniemy w to, aby jak najbardziej to rozpowszechniać i rozszerzać o kolejne kraje, narodowości. – mówił na spotkaniu Przemysław Czarnecki.

Zagraniczni goście otrzymali niezwykłe prezenty od miasta. Były to świąteczne ozdoby choinkowe, wyprodukowane w miejscowym zakładzie DAGMARA, znanym w całym świecie producencie bombek choinkowych.

Zapraszamy do dopingowania najmłodszych

Dzisiejsze spotkanie było tylko przedsmakiem emocji, które czekają na kibiców, którzy w sobotnie przedpołudnie przyjdą na halę sportową Gimnazjum nr 1 dopingować najmłodszych zawodników.

Jest to turniej dla dzieci, którego głównym celem jest propagowanie sztuki walki, jaką jest judo. W tym roku turniej jest już taki coraz bardziej prestiżowy i na większą skalę. Będziemy gościć u nas reprezentacje Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Miała być jeszcze reprezentacja Słowacji, ale ze względów rodzinnych trenera nie przyjechali oraz reprezentacja Austrii, ale tam jakieś problemy były z wyjazdem. Potwierdzili, że w przyszłym roku postarają się do nas dołączyć. – powiedział Przemysław Czarnecki.

Turniej odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 1996-1997, rocznik 1998-1999 oraz rocznik 2000 i młodsi.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE