Kultura | rozrywka | edukacja

Warsztaty hip-hop już w ten weekend (zapowiedź)

Ponad 30 osób weźmie udział w warsztatach tanecznych hip hop „new age”, zorganizowanych przez Jasielski Dom Kultury, które odbędą się w sobotę i niedzielę (5-6 bm.) w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Tomasz Prządka. Fot. archiwum JDK
Tomasz Prządka.
Fot. archiwum JDK

Wśród chętnych, którzy do tej pory zapisali się na warsztaty są nie tylko młodzi ludzie z Jasła i najbliższych okolic, ale także mieszkańcy m.in. Krosna i Ustrzyk Dolnych, a nawet Nowego Sącza. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt: 80 zł. Szczegółowych informacji udziela instruktorka tańca w JDK Katarzyna Korona, tel. (0-13) 4435165.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Prządka, szerzej znany z występów w trzeciej edycji programu „You Can Dance” – finałowa szesnastka. Prządka szkolił się u znanych choreografów i instruktorów tańca, takich jak: Brian Friedman, Lee Daniels, Tony Czar, Kevin Maher, JP San Pedro, Anthony Kaye, David Hernandez Sanchez, Viet Dang, Kelechi Onyele, Sweet czy Federico Naclerio, a wśród polskich nauczycieli – u Justyny Lichacy i Anny Jujki.

***
New age hip-hop to nowy styl tańca, stworzony zaledwie kilka lat temu. Łączy on klasyczne techniki hiphopowe, takie jak locking, popping, funk z elementami new style czy nawet jazzu, dzięki czemu choreografie są nadzwyczaj ciekawe i rozwijające. Jest to technika otwarta, oparta na przeciwnościach, dynamice i dużej dawce energii, a zarazem płynnych i miękkich ruchach, w której niezwykle ważnym elementem jest ukazywanie emocji i ekspresja. New age hip-hop bazuje na naturalnych możliwościach ciała tancerza. Istotną kwestią jest przy tym koordynacja oraz słuch muzyczny, pozwalający wykorzystywać muzykę jako inspiracje do ruchu.

(JDK)

Back to top button