Kultura | rozrywka | edukacja

Warsztaty taneczne za nami

Warsztaty taneczne hip hop new age, które odbyły się w sobotę i niedzielę ( 5 i 6 bm.) w Gimnazjum nr 1 zgromadziły sporą, bo ponad trzydziestoosobową grupę chętnych. Jasielski Dom Kultury, który jest organizatorem tanecznych spotkań, trafił swoją propozycją w dziesiątkę, gdyż, jak mówią uczestniczki warsztatów, takich propozycji jest niewiele nawet w skali całego województwa.

Warsztaty taneczne. Fot. Jasielski Dom Kultury
Warsztaty taneczne.
Fot. Jasielski Dom Kultury

Warsztaty poprowadził Tomasz Prządka, znany z występów w trzeciej edycji programu TVN „You Can Dance”, gdzie dotarł do finałowej szesnastki. – Podoba mi się styl Tomka, jest taki kobiecy – mówi Aleksandra Samson, uczestniczka warsztatów. New age hip hop to nowy styl tańca, mający zaledwie kilkuletnią historię, podobno nie jest trudny do opanowania; – każdy się może tego stylu nauczyć – mówi Kamila Wojtowicz, która tańcem para się już od 10 lat. – Oczywiście lepiej jest, gdy ma się do tego predyspozycje, ale moim zdaniem to głównie kwestia chęci – dodaje.

W tym stylu tańca jest nadzwyczaj ciekawa choreografia, współgrają w niej przeciwieństwa; duża dynamika z płynnymi ruchami. – Taniec to przyjemność i sposób na odbicie się od rzeczywistości – mówi Andżela Komarnicka, a kolejna uczestniczka warsztatów, Agnieszka Fedorkiewicz twierdzi, że ją akurat taniec odstresowuje. W hip hopie niezwykle ważne jest pokazanie emocji tancerza, stąd, co widać po sali treningowej, styl ten chyba bardziej odpowiada dziewczynom. Poza wszystkim jest to też ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. – Na zajęcia taneczne prowadzone przez Katarzynę Koronę w Jasielskim Domu Kultury uczęszczam dopiero od dwóch miesięcy ale już mogę powiedzieć, że bardzo mi się one podobają i cieszę się, że się na nie zapisałam – podsumowuje Magda Balasa z Brzostku.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy wyrazili nadzieję, że pomysł ten będzie kontynuowany w przyszłości.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE