Informacje

Wigilia w Przedszkolu Miejskim nr 9

Mimo, że za oknem biały puch, mroźny wiatr i kalendarzowa zima, to w naszym przedszkolu szczególnie ciepło, przytulnie i serdecznie. Oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Już zebrały się dzieci z wszystkich grup wraz z opiekunami, przybyli też zaproszeni goście.

 Fot. ARCHIWUM PM nr 9
Fot. ARCHIWUM PM nr 9

A byli to w tym roku: Andrzej Dybaś – Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, Wacław Pasterczyk – rzecznik prasowy KP PSP Jasło, Krystyna Długosz – kierownik Zarządu Rejonowego PCK Jasło, przedstawiciele Rady Rodziców i małe grono rodziców.

Uroczystość rozpoczęły Jasełka przybliżające dzieciom wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Następnie dyrektor Józefa Zarudzka, jako gospodarz, powitała gości i skierowała do dzieci kilka słów na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia. Obecny w naszym gronie ksiądz Krzysztof Stawarz pobłogosławił opłatki, zainicjował krótką modlitwę po której miało miejsce łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Tradycji stało się zadość, gdy na stole pojawiły się potrawy wigilijne, które zebranym bardzo smakowały. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania przy wtórze akompaniamentu Wojtka i Ewy prowadzących rytmikę. Miłym akcentem było też wręczenie gościom upominków w postaci ręcznie wykonanych choinek.

Wszyscy mamy nadzieję, że to wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świat Bożego Narodzenia w naszych domach rodzinnych.

Urszula Czyżowicz
Anna Róg

SŁOWA KLUCZOWE