Na drogach

Zimowa aura nie sprzyja kierowcom

Wypadki, kolizje i ogromne korki. Tak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wyglądała sytuacja na drogach powiatu jasielskiego. Powodem większości zdarzeń były bardzo trudne warunki atmosferyczne i nieuwaga kierowców. A to jeszcze nie koniec drogowych problemów, ponieważ synoptycy zapowiadają na najbliższe godziny kolejne opady śniegu i gwałtowne porywy wiatru. W związku z tym apelujemy do Państwa o ostrożność.

Do pierwszego wypadku doszło w niedzielę nad ranem. Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Szebnie samochód osobowy uderzył w drzewo, w wyniku czego poszkodowane zostały dwie kobiety. Jak ustalili policjanci, kierująca samochodem osobowym Fiat Punto Izabela G., jadąc od strony Jasła w kierunku Krosna, zaczęła wyprzedzać kolumnę jadących przed nią pojazdów. Podczas wykonywania manewru, kobieta straciła panowanie nad kierownicą, zjechała do pobliskiego rowu i uderzyła w drzewo.

W wyniku wypadku niegroźnych obrażeń ciała doznała kierująca i pasażerka samochodu. Policjanci ustalili, że obie kobiety były trzeźwe.

Następne zdarzenie miało miejsce po godzinie 21 na ulicy Kołłątaja w Jaśle. 24-letnia Katarzyna A. przechodziła prawidłowo przez oznakowane przejście dla pieszych obok Jasielskiego Domu Kultury i została potrącona przez jadący w kierunku centrum miasta samochód Opel Astra. „Osobówką” kierował 29-letni Damian P., mieszkaniec Jasła. W wyniku uderzenia, kobieta doznała urazu kolana i została przewieziona do szpitala.

Po przebadaniu stwierdzono, iż uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Prawdopodobną przyczyną wypadku było nie zachowanie należytych środków ostrożności i dostosowania prędkości jazdy do panujących na drodze warunków. – mówi nadkom. Zbigniew Mijal, z-ca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Jaśle.

TIR utknął na środku ronda

TIR zepsuł się na rondzie. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
TIR zepsuł się na rondzie.
Kierowcy stali w gigantycznych korkach.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Przez cały poniedziałek jasielscy policjanci mieli pełne ręce roboty. Na rondzie przy dworcu PKS zepsuł się samochód ciężarowy z naczepą, całkowicie blokując wyjazd w kierunku Nowego Sącza i Krosna. Pomimo, że policjanci kierowali samochody na objazdy, to w centrum miasta utworzyły się gigantyczne korki. Dopiero dzięki pomocy jednej z jasielskich firm transportowych, udało się odholować „ciężarówkę” na pobliski przystanek autobusowy i przywrócić płynność ruchu.

W południe doszło również do dwóch niegroźnych kolizji na ulicy Mickiewicza. Zniszczeniu uległy cztery samochody. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Zapowiada się wietrzna noc

Według prognoz synoptyków w ciągu najbliższej nocy mają wystąpić opady śniegu z gwałtownymi porywami wiatru do 70 km/h, powodując zawieje i zamiecie śnieżne. W związku z tym, apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Wyruszając w trasę bądźmy ostrożni! Dostosowując prędkość do warunków panujących na drodze, zmniejszymy prawdopodobieństwo wypadku! – apelują jasielscy policjanci.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE