Kultura | rozrywka | edukacja

Dyskretny urok Virginii Woolf (zapowiedź)

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza do udziału w dyskusji na temat książki Virginii Woolf „Chwile wolności: dziennik 1915-1941”.

Zapowiedź imprezy

Autorka dziennika to jedna z czołowych przedstawicielek angielskiego modernizmu. W jej dorobku pisarskim znajdują się powieści, opowiadania i szkice literackie. Przetłumaczone na język polski m. in. to „Pani Dalloway”, „Pokój Jakuba”, „Do latarni morskiej”.

Film „Godziny” Stephena Daldry na podstawie powieści Michaela Cunninghama zapoczątkował literacką modę na tę prekursorkę feminizmu.

Tłumaczka książki Magdalena Heydel uważa, że postać pisarki nie jest jednoznaczna. Wielowymiarowa, błyskotliwa, której cięte riposty i ironia były wręcz legendarne. Mit stowarzyszenia Bloomsbury, którego Virginia była członkiem, zapowiada interesującą dyskusję.

Klub MBP gościł będzie w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle. W trakcie spotkania „Noworoczne kolędowanie” w wykonaniu Młodzieżowego DKK. Gospodynią spotkania będzie mgr Teresa Furmanek-Wnęk.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się gościnnie 26 stycznia 2010 r. w SP 4 w Jaśle, ul. W. Pola 9, godz. 16.00

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE