Informacje

I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle 108. w Polsce

I Liceum Ogólnokształcące im. króla Stanisława Leszczyńskiego uplasowało się na 108 miejscu w dwunastym „Ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych” opublikowanym przez „Perspektywy” oraz dziennik „Rzeczpospolita”.

Budynek I LO w Jaśle. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Ranking ma na celu dostarczenie uczniom ostatnich klas gimnazjów informacji na temat szkół ponadgimnazjalnych. Bazuje on na wynikach szkół w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i zawodowych.

Trudno jest nam konkurować z liceami z wielkich ośrodków miejskich. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie bardzo dobrego wykształcenia młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły dając im tym samym szanse na dostanie się na wymarzone kierunki na renomowanych uczelniach w Krakowie, Lublinie czy choćby Rzeszowie. Wyniki rankingu dają powody do radości, gdyż awans I Liceum Ogólnokształcącego o 125 pozycji w stosunku do ubiegłego roku pozwala sądzić, że cele te są należycie realizowane i o to nam chodzi. – powiedział Zbigniew Waszkiel, dyrektor I LO w Jaśle.

Pełną tabelę rankingową można znaleźć w dzienniku „Rzeczpospolita” z 14 stycznia 2010 nr 11 (8522) oraz w portalu www.perspektywy.pl.

(Starostwo Powiatowe)

Back to top button