Sport | rekreacja | turystyka

Jasielscy narciarze wesprą finansowo Ewelinę Wójcik

Cały dochód z III Zawodów Narciarskich w Konkurencjach Alpejskich Slalom Gigant o Puchar Burmistrza Miasta Jasła zostanie przekazany na pomoc byłej instruktorce Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego Ewelinie Wójcik, która zbiera fundusze na przeprowadzenie skomplikowanej operacji poza granicami kraju. Zapisy do udziału w zawodach przyjmowane są do 2 lutego włącznie.

Zapowiedź imprezy

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się na stoku narciarskim w Chyrowej koło Dukli. W zawodach będą mogli wziąć udział narciarze wytypowani przez macierzyste firmy, przedsiębiorstwa, instytucje, itp., nie będące klubami sportowymi. Listę uczestników wraz z następującymi danymi: imię i nazwisko zawodnika, data urodzenia, nazwę zgłaszającej instytucji oraz kopię dowodu wpłaty wpisowego, należy przesłać do klubu pod numerem faksu (013) 448 23 65 lub pocztą elektroniczną na adres: mkn-jaslo@o2.pl. Udział w zawodach kosztuje czterdzieści złotych od osoby.

Zgłoszenia do udziału w zawodach narciarskich można przesyłać do dnia 2 lutego włącznie. Szczegółowe informacje oraz regulamin na stronie MKN: www.ski.rjs.pl.

Międzyszkolny Klub Narciarski zwraca się z prośbą o przelewanie wpłat wpisowego na konto: 10 2130 0004 2001 0299 9993 0003 z adnotacją: „na leczenie i rehabilitację Eweliny Wójcik”.

26-letnia Ewelina była ratownikiem grupy krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i instruktorem Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego Jasło. W maju 2007 roku podczas ćwiczeń ratownictwa z powietrza uległa poważnemu wypadkowi. Podczas skoku z pokładu helikoptera złamała obie nogi. Dwuletnie leczenie w polskich placówkach służby zdrowia nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Niedawno pojawiła się nadzieja na wyleczenie w jednej ze szwajcarskich klinik. Dziewczyna potrzebuje jednak 120 tysięcy złotych na operację. Problem w tym, że ani Narodowy Fundusz Zdrowia, ani GOPR nie są w stanie pokryć takich kosztów.

Pomimo tego dziewczyna nie załamała się i podjęła walkę o swoje zdrowie. Można jej pomóc m.in. wpłacając 1 procent swojego podatku na Fundację Świętego Mikołaja z adnotacją „na leczenie i rehabilitację Eweliny Wójcik”. Szczegóły na stronie: www.chcechodzic.pl.

W miniony poniedziałek telewizja TVN24 w swoim programie „Prosto z Polski” wyemitowała reportaż o Ewelinie (obejrzyj program).

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE