Kultura | rozrywka | edukacja

Jasielskie środowisko muzyczne wspiera WOŚP!

Kilka zespołów rockowych i metalowych związanych z Jasłem wzięło udział w koncertach z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2010. Przypomnijmy, że podobnie jak w 2009 roku WOŚP zbierał na specjalistyczny sprzęt USG, dzięki któremu będzie można łatwo i szybko zdiagnozować chorobę nowotworową u dzieci, co z kolei zwiększy szanse na ich całkowite wyleczenie.

Zespół KRUSHER
Zespół KRUSHER

Jednym z zespołów, które uświetniły swym występem imprezę z okazji WOŚP był Xilow, który zaprezentował się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Kolejnym zespołem był Whiplash, który zaprezentował się na rynku we Frysztaku, a mocniejsze brzmienia ze swych instrumentów wydobył Mindfield, który zagościł na krośnieńskim rynku.

Niewątpliwym rekordzistą okazała się heavy załoga – Krusher, która w dniu finału zagrała aż 3 koncerty! Odwiedziła Iwonicz Zdrój, Frysztak i Tarnów. Ponadto specjalnie na tą okazję zostały przygotowane kubki ze zdjęciem Krusher’a i serduchem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Iwoniczu kubek ten został wylicytowany za 50 zł! Pozostały jeszcze 2 kubki, które można licytować na portalu allegro:

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=354417
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=354424

*wysyłka na koszt zespołu
*kasa oczywiście wspomoże fundacje Wosp’u

Ponadto zapraszamy na najbliższy koncert formacji Krusher z legendą heavy metalu – Turbo (23 stycznia w klubie „Pod Palmą” w Rzeszowie).

12 lutego w klubie muzycznym EUROPA odbędzie się koncert około dziesięciu zespołów związanych z Jasłem. Zapowiada się mega impreza. Wkrótce więcej informacji!

(AP)

SŁOWA KLUCZOWE