Kultura | rozrywka | edukacja

Koncert finałowy „Na nutę kantyczek” (zapowiedź)

W sobotę (9 bm.) o godz. 16 odbędzie się koncert finałowy Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, organizowanego po raz piętnasty przez Jasielski Dom Kultury.

Zapowiedź imprezy

Na scenie JDK wystąpią soliści i zespoły (łącznie 85 osób), laureaci rozegranego w grudniu ubiegłego roku konkursu. Publiczność obejrzy 20 nagrodzonych prezentacji: 3 w wykonaniu przedszkolaków, 5 w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, 6 – gimnazjalistów i 6 – uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gościnnie zaprezentuje się zespół „Pierwsze takie trio” z Dębicy, laureat pięciu poprzednich edycji konkursu oraz zespół „Fermata” Jasielskiego Domu Kultury, który rozpocznie koncert pastorałką „Kantyczka” do słów ks. Wojciecha Bąka.

Na zakończenie wręczone zostaną nagrody.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

***
W jubileuszowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” wzięło udział 26 solistów i 14 zespołów z Podkarpacia i Małopolski, wyłonionych z 80 zgłoszonych do wstępnych eliminacji oraz około 60 dzieci z jasielskich przedszkoli. Jury nagrodziło łącznie 20 prezentacji (3 przedszkolaków, 17 – uczniów).

Do udziału w koncercie finałowym zaproszeni zostali wszyscy zdobywcy nagród. Dodatkowo, dziewięcioro spośród nagrodzonych solistów i 4 zespoły (wszyscy ze starszych grup wiekowych) wystąpią w najbliższy wtorek (12 bm.) w koncercie z udziałem publiczności w Studiu Nagrań Radia Rzeszów. Nagranie zostanie wyemitowane na falach Radia Rzeszów w ostatnią niedzielę stycznia (31 bm.).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE