Informacje

Koncert na rzecz Eweliny Wójcik pokazał, że ludzie mają otwarte serca

1701,66 złotych udało się zebrać podczas godzinnego koncertu charytatywnego, zorganizowanego w czwartkowe popołudnie w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie Eweliny Wójcik, która uległa wypadkowi na szkoleniu GOPR, a obecnie zbiera fundusze na operację w Szwajcarii.

Wieczór poezji, kolęd i zwykłego ludzkiego ciepła został zorganizowany już po raz piąty. Co roku dedykowany jest ludziom potrzebującym. W tym roku społeczność szkolna postanowiła pomóc 26-letniej Ewelinie, mieszkance osiedla Rafineria, na którym znajduje się szkoła. Przedszkolaki i uczniowie „podstawówki”, pod okiem swoich nauczycieli, przygotowały program artystyczny, którego odbiorcami byli ich rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy osiedla.

Wieczór kolęd, poezji i zwykłego ludzkiego ciepła to już nasza tradycja szkolna. Co roku tą imprezę dedykujemy różnym ludziom potrzebującym. W tym roku jakby sytuacja i czas był taki, że właśnie Ewelina potrzebuje tej pomocy i bez żadnego zastanowienia postanowiliśmy zadedykować ten koncert właśnie Ewelinie tym bardziej, że jest mieszkanką naszego osiedla. Tatę również znamy, często z nami współpracował, jest też autorytetem dla nas, także wsparcie jest jak najbardziej potrzebne i zasadne. – mówi Gabriela Zdunek, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

Podczas koncertu dzieci zbierały do specjalnie przygotowanych puszek datki, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie Eweliny. W sumie zebrano 1701,66 złotych.

Ten czas jest trudny dla Eweliny. Wiele osób zrozumiało intencje, że to jest taka sytuacja, że trzeba jej po prostu pomóc. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że to konto zbliża się powoli do połowy. – powiedział Tadeusz Wójcik, tata Eweliny.

Gabriela Zdunek:
Odzew rodziców i mieszkańców był taki, że jest to potrzebne i fajnie, że to robimy.

„Goprówka”, bo tak na nią mówią znajomi i przyjaciele, nie mogła osobiście uczestniczyć w spotkaniu, bo właśnie zaliczała kolejne egzaminy na studiach kilkaset kilometrów od Jasła. Do uczestników koncertu napisała jednak list, w którym czytamy m.in.:

„W chwili, gdy dowiedziałam się, iż tegoroczny wieczór poezji i kolęd, zorganizowany będzie z myślą o mojej osobie uwierzyłam, że wszystkie działania mające na celu przywrócić mi pełną sprawność mają sens. Byłam bardzo mile zaskoczona i wzruszona faktem dedykowania tej uroczystości, a także ofiarowania zebranych środków na moje leczenie, a następnie rehabilitację. Codziennie konsekwentnie i skrupulatnie przybliżam się do momentu, gdy poddam się zabiegowi rekonstrukcji stawu skokowego obu stóp. Będę bardzo wdzięczna za każdą kwotę, która sprawi, iż wykonam kolejny krok w stronę upragnionej operacji. Będę bardzo dumna, mogąc już osobiście podziękować wszystkim po zabiegu za oferowaną pomoc i zaangażowanie (…)”

W ślad za Zespołem Szkół Miejskich nr 1 mają pójść także inne szkoły i instytucje w mieście, które są zainteresowane taką formą pomocy dla 26-letniej mieszkanki Jasła.

Mamy już propozycje z innych stron w mieście, żeby podzielić się naszym potencjałem z innymi, którzy będą organizować takie koncerty, czy pomysły. – podkreśla Gabriela Zdunek.

Ewelina była ratownikiem krynickiej grupy GOPR. W maju 2007 roku, podczas ćwiczeń ratownictwa z powietrza uległa poważnemu wypadkowi. W trakcie wyskoku z pokładu helikoptera doznała skomplikowanego złamania obu nóg. Leczenie w różnych klinikach w całym kraju nie przyniosło rezultatu. Nadzieja pojawiła się w Szwajcarii, gdzie tamtejsi lekarze chcą podjąć się zrekonstruowania u niej stawu skokowego obu stóp. Aby dziewczyna mogła odzyskać sprawność potrzeba jednak 120 tysięcy złotych. Ani NFZ, ani GOPR nie mają takich środków. Dlatego dla „Goprówki” liczy się każda pomoc od Państwa.

Więcej o Ewelinie Wójcik na stronie internetowej www.chcechodzic.pl.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE