Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs „Spotkajmy się w bibliotece” (zaproszenie)

Biblioteka jest miejscem, do którego przychodzi się w poszukiwaniu wiedzy i informacji, miejscem pilnego studiowania i archiwalnych poszukiwań. Czasem – co się we współczesnych bibliotekach dzieje coraz częściej – jest przestrzenią wystaw, spotkań, koncertów, odczytów i innych form uczestniczenia w kulturze. Ale w wyobraźni i doświadczeniu wielu z nas biblioteka jest także labiryntem, do którego wejście otwiera się tylko czasami. Jest miejscem odosobnienia i kontemplacji.

Każdy z nas ma blisko siebie bibliotekę publiczną – w gminie, w miasteczku, w pobliskiej miejscowości, w dzielnicy wielkiego miasta.

Kluczem do wygranej w konkursie „Spotkajmy się w bibliotece” jest opisanie marzenia o swojej bibliotece – czego w niej szukacie, co chcielibyście znaleźć.

Bardzo ważne jest odniesienie tego marzenia do konkretnego miejsca – najbliższej sobie biblioteki publicznej.
Opisz spotkanie w bibliotece, o jakim marzysz – w gronie przyjaciół, z udziałem rodziców albo dziadków, swoich dzieci czy wnuków, w gronie pasjonatów lub ze sławną postacią. A może marzysz o tym, by w bliskiej sobie bibliotece spotkać się z filmem, fotografią, nowymi ideami lub nową dziedziną wiedzy? Czy do organizacji wymarzonego spotkania potrzebne Ci są nowe technologie? Czy będziesz współorganizować to spotkanie?

Wypowiedź konkursowa powinna zawierać uzasadnienie, być napisana w poprawnym stylu, dopuszczalne są różne formy literackie. Objętość tekstu nie może przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Jury wybierze najciekawsze wypowiedzi, których autorzy nie boją się marzyć.

Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna, pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w konkursie tylko za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 21 marca 2010 roku.

Nagrodę otrzymasz Ty i Twoja biblioteka! Nagradzamy uczestników konkursu, ale również biblioteki publiczne, które zostaną wskazane przez uczestników w formularzu konkursowym! Wśród nagród: laptopy, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki, aparaty cyfrowe, mp3 i audiobooki.

Nagrody zostały ufundowane przez HP Polska, Bibliotekę Akustyczną i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Szczegółowe informacje www.biblioteki.org/konkursy

(MBP w Jaśle)

(tekst pochodzi z serwisu: www.biblioteki.org)

SŁOWA KLUCZOWE