Na drogach

Pijany kierowca doniósł sam na siebie

Pijany kieruje samochodem, przyjeżdżajcie szybko – takie informacje prawie codziennie otrzymują policjanci. Najczęściej dzwonią inni kierowcy lub świadkowie. Tym razem telefon był zaskakujący. Pijany pirat drogowy doniósł sam na siebie.

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Wczoraj około godz. 20.20 z dyżurnym jasielskiej Policji skontaktował się kierowca volkswagena passata. Mężczyzna zażądał szybkiej interwencji, gdyż wpadł do rowu. Policjanci spełnili jego prośbę. Na miejscu funkcjonariuszy przywitał 24-letni mieszkaniec gminy Krempna. Wyraźnie pijany wybełkotał, że przejeżdżając przez Kotań wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Był bardzo niezadowolony, że droga jest śliska i nieodśnieżona.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był mocno nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci odebrali mu kluczyki, zatrzymali też jego prawo jazdy.

Wkrótce 24-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE