Sport | rekreacja | turystyka

Są pieniądze na rozwój sportu kwalifikowanego w mieście Jaśle

Rozstrzygnięto konkurs projektów na wsparcie realizacji zadań służących rozwojowi sportu kwalifikowanego w mieście Jaśle w 2010 roku. Siedem klubów sportowych reprezentujących trzy dziedziny sportu: piłkę nożną, piłkę siatkową oraz tenis stołowy, dostanie z miejskiej kasy do podziału 350 tysięcy złotych.

Herb Jasła
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Najwięcej, bo aż 150 tysięcy złotych dotacji otrzyma Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło na udział w rozgrywkach Krośnieńskiej Ligi Okręgowej oraz klasy „A” seniorów, udział w rozgrywkach I ligi podkarpackiej juniorów starszych i młodszych oraz pozostałych grup młodzieżowych w podkarpackich ligach. Szkolenie młodzieży jak i rozwój piłki nożnej na ternie miasta. Łączny koszt całego projektu złożonego przez klub wynosi 346 110 złotych.

Najmniejszą kwotę dofinansowania uzyskał projekt złożony przez Uczniowski Klub Sportowy „SPIN” Jasło, dotyczący doskonalenia umiejętności zawodników w grze w tenisa stołowego poprzez uczestniczenie w rozgrywkach ligowych V i VI ligi oraz turniejach organizowanych przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Klub dostanie z miejskiej kasy 4 tysiące złotych.

Pozostałe zadania objęte dofinansowaniem to:
– „Udział w rozgrywkach piłki nożnej w klasie „B ” seniorów w celu rozpowszechniania sportu na terenie osiedli Hankówka i Brzyszczki oraz zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży”, złożone przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Jasiołka Hankówka –Brzyszczki” (dofinansowanie w wysokości 9 500 złotych)
– „Szkolenie sportowe dzieci z roczników 1998/1990 w zakresie piłki nożnej. Udział w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Młodzików Młodszych w celu: podniesienia poziomu sportowego zawodników, sprawdzania poziomu wyszkolenia poprzez rywalizację sportową, przygotowania dzieci do przejścia do klubów mających sekcje młodzieżowe, propagowania aktywności ruchowej i zagospodarowania czasu wolnego”, złożone przez Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA w Jaśle (dofinansowanie w wysokości 9 500 złotych)
– „Rozwój sportu kwalifikowanego w mieście Jaśle w przedmiocie piłki nożnej realizowany przez OKS Sobniów Jasło, poprzez udział drużyn młodzieżowych (trampkarze i juniorzy) w rozgrywkach piłkarskich Klasy Okręgowej oraz drużyny seniorów w klasie „A” organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie”, złożone przez Osiedlowy Klub Sportowy „SOBNIÓW” Jasło (dofinansowanie w wysokości 22 000 złotych)
– „Udział w rozgrywkach III Ligi podkarpackiej siatkówki męskiej w sezonie 2009/20lO i po ewentualnym awansie udział w rozgrywkach II Ligi. Udział zespołów w lidze podkarpackiej w grupach młodzików, kadetów, juniorów”, złożone przez Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło (dofinansowanie w wysokości 70 000 złotych)
– „Udział w rozgrywkach II Ligi Piłki Siatkowej oraz podkarpackich ligach juniorek, kadetek i młodziczek. Szkolenie i rozwój piłki siatkowej dziewcząt i kobiet na terenie miasta Jasła”, złożone przez Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło (dofinansowanie w wysokości 85 000 złotych

W skład komisji konkursowej oceniającej projekty na wsparcie realizacji zadań służących rozwojowi sportu kwalifikowanego w mieście Jaśle w 2010 rok wchodzili: zastępca burmistrza Jasła Ryszard Pabian (przewodniczący komisji), kierownik Wydziału Administracyjnego Urzędu Miasta Paweł Rzońca, inspektor ds. sportu i turystyki w Urzędzie Miasta Jerzy Raus, radny Rady Miejskiej Krzysztof Czeluśniak oraz przewodniczący Miejskiej Rady Sportu Jan Betlej.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE