Kultura | rozrywka | edukacja

Sylwester na jasielskim rynku – tańce, szampan, fajerwerki i życzenia

Kilka tysięcy mieszkańców Jasła i najbliższej okolicy bawiło się w sylwestrową noc na jasielskim rynku. Rozpoczęcie Nowego Roku obwieścił fantastyczny pokaz sztucznych ogni. Po jego zakończeniu burmistrz miasta Maria Kurowska, jej zastępca Ryszard Pabian i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Henryk Rak – wzorem poprzednich lat – rozdali uczestnikom sylwestra na rynku kilkaset kalendarzyków na rozpoczynający się 2010 rok z groszem na szczęście.

Muzyka na rynku rozbrzmiewała już przed godz. 20. Godzinę później zabawa rozpoczęła się na dobre. Prowadził ją znany jaślanom DJ Sanchez. Zarówno on, jak i występujący w dwóch wejściach (o godz. 22.30 i po północy) zespół Cover Band, zaproponowali popularne utwory polskich i zagranicznych wykonawców. Poszczególne bloki muzyczne dedykowane były kolejno mieszkańcom wszystkich jasielskich dzielnic i osiedli, a świetnie dobrany repertuar zadowolił gusty i młodszych, i starszych uczestników Sylwestra. Atmosfera radosnej zabawy udzieliła się wszystkim. Do młodzieży, która rozpoczęła tańce chętnie przyłączyli się dorośli. Były też konkursy, w których można było wygrać m.in. zaproszenia na koncert zespołu „Pectus” i nagrania CD.

Minutę przed północą burmistrz Jasła Maria Kurowska w telegraficznym skrócie przypomniała istotne dla lokalnej społeczności ubiegłoroczne wydarzenia oraz w imieniu władz samorządowych miasta i województwa złożyła wszystkim obecnym noworoczne życzenia. – Życzę, aby dla wszystkich państwa był to bardzo dobry rok; zarówno w sferze osobistej, zawodowej i społecznej. Aby spełniły się wszystkie państwa marzenia i plany. Dobrego, szczęśliwego roku – powiedziała Maria Kurowska, której na scenie towarzyszyli: zastępca burmistrza Ryszard Pabian, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Henryk Rak i sekretarz miasta Józef Bajorek.

Potem było wspólne, chóralne odliczanie ostatnich 10 sekund starego roku, a początek nowego obwieściły wystrzelające korki od szampanów i fajerwerki. Niesamowity, zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni w rytm muzyki trwał ponad 8 minut.

Gdy wrażenia opadły przyszedł czas na wzajemne noworoczne życzenia i dalszą zabawę.

Po godzinie pierwszej został rozstrzygnięty „konkurs butelkowy”. Wśród kilkuset osób, które wrzuciły do specjalnie rozstawionych na rynku pojemników szklane opakowania, rozlosowano cenne nagrody ufundowane ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jaśle, w ramach promocji akcji selektywnej zbiórki odpadów: zestaw kina domowego Sony, wieżę mikro Sony, odtwarzacz DVD Korr, odkurzacz Zelmer, robot kuchenny Zelmer, odtwarzacz MP4 oraz zestaw do nawigacji samochodowej. Szczęśliwcami, którzy wrócili do domów z wspaniałymi prezentami była trójka jaślan oraz mieszkańcy: Brzysk, Skalnika, Skołyszyna i Mrukowej.

Ostatnich uczestników zabawy, opuszczających przed godz. 2 jasielski rynek żegnały dźwięki piosenki „To już jest koniec” Elektrycznych Gitar i „Dobranoc” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Imprezę zorganizował Jasielski Dom Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Jasła.

SERWIS FOTO:

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE