Na drogach

Udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Przejeżdżający przez Siedliska Sławęcińskie, mieszkaniec Krosna udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nieodpowiedzialny 34-latek kierował fiatem mając w organizmie 2,2 promila alkoholu.

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Uwagę kierującego mercedesem, 32-letniego mieszkańca Krosna zwrócił jadący przed nim fiat cinquecento. Kierowca fiata nie mógł utrzymać prostego toru jazdy i wykonywał gwałtowne manewry stwarzające zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Kierujący mercedesem krośnianin wyprzedził cinquecento i zmusił niebezpiecznego kierowcę do zatrzymania się. W czasie rozmowy wyczuł od niego intensywną woń alkoholu. O zdarzeniu natychmiast powiadomił Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierowcą fiata jest 34-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,2 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Mieszkańcowi Krosna dziękujemy za właściwą, odważną postawę i pomoc Policji.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący są sprawcami najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego jeśli widzimy, że pijany kierowca chce jechać samochodem, rowerem lub zauważymy go na drodze, nie czekajmy aż doprowadzi do tragedii – poinformujmy o tym Policję.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE