Kultura | rozrywka | edukacja

Wystawa prac malarskich mieszkańców DPS w Foluszu (zaproszenie)

Funkcjonujący w Foluszu Dom Pomocy Społecznej należy do prężniej działających w zakresie aktywizacji swoich mieszkańców i ich integracji ze środowiskiem.

Ostatnio głośno o nim w związku ze zrealizowanym przy dużym udziale i zaangażowaniu mieszkańców domu filmie krótkometrażowym o ostatnich dniach życia jednego z największych polskich malarzy – prymitywistów Nikifora Krynickiego, który zmarł w Foluszu w 1968 r. Artyście temu poświęcono także tablicę, odsłoniętą w 40 rocznicę śmierci.

Prowadzone przez DPS w ramach terapii dla mieszkańców domu zajęcia plastyczne pokazują, że Nikifor nie był jedynym utalentowanym malarzemi rysownikiem przebywającym w Foluszu. Prace obecnych mieszkańców domu,a także uczestników funkcjonującego na terenie DPS Środowiskowego Domu Samopomocy, w wielu przypadkach świadczą o dużej dojrzałości artystyczneja przedstawiona w nich tematyka i spojrzenie na świat zadziwia wrażliwością. Jest przy tym rozpoznawalna dla coraz szerszego grona twórców.

Chcąc umożliwić szerszy dostęp do efektów tych zajęć Stowarzyszenie Miłośników Dębowca i Okolicy wspólnie z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznejw Foluszu organizuje wystawę obrazów oraz rysunków tak mieszkańców domu, jaki uczestników ŚDS. Otwarcie wystawy, połączone w występem jasełkowym mieszkańców DPS będzie w dniu 29.01.2010 r. o godz. 18.00.

Wystawę obejrzeć będzie można w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu do 10.02.2010 r.

(UG w Dębowcu)

SŁOWA KLUCZOWE