Sport | rekreacja | turystyka

Dobre lokaty jasielskich judoków w Czechach

W dniach 13-14 luty 2010 roku zawodnicy UKS ASW –JUDO JASŁO dzięki pomocy podkarpackiego związku judo uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Judo „Czech Cup” w Hranicach.

Skromna bo czteroosobowa ekipa naszych judoków wraz z trenerem uczestniczyła w tych zawodach drugi rok z rzędu. Do zawodów zgłoszono ponad 600 zawodniczek i zawodników z Czech, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Austrii, Węgier oraz Polski. Zawodnikom naszego klubu udało się wywalczyć dobre lokaty, zważywszy na fakt, iż oprócz Agnieszki Sobczyk reszta drużyny po raz pierwszy uczestniczyła w tak mocnym turnieju organizowanym prze Czeski Związek Judo.

Najlepiej w tych zawodach spisała się już wspomniana Agnieszka Sobczyk, która wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 70kg. Agnieszka uległa jedynie w walce półfinałowej reprezentantce Czech. O brązowy medal zmierzyła się z zawodniczką ze Słowacji i okazała się bezkonkurencyjna dla swojej rywalki.

Dobrą, bo siódmą lokatę w swojej kategorii wagowej wywalczyła Karolina Myśliwiec w kategorii wagowej do 63kg.

Natomiast dziewiąte miejsce w kategorii wagowej do 52kg wywalczyła Aleksandra Stanek.

Zarówno Karolina jak i Ola to zawodniczki, które trenują niespełna rok czasu i dla nich zdobycie tak wysokich pozycji w tym turnieju to dowód na to, że mają talent a swoją determinacja mogą jeszcze wiele osiągnąć w tym sporcie walki.

Nasz klub w zawodach reprezentował również Kamil Paprocki, który niestety przegrał w walkach eliminacyjnych w bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej do 50kg.

Gratulujemy występu naszym młodym zawodnikom dobrego występu i życzymy dalszych sukcesów na europejskich matach.

(PCZ)

SŁOWA KLUCZOWE