Kultura | rozrywka | edukacja

Feryjny konkurs piosenki dla dzieci

Od lat niezmiennie wielką popularnością cieszą się programy telewizyjne, w których amatorzy mogą spróbować swoich sił na scenie jako wokaliści. Moda na śpiewanie jak widać dotarła także do Jasła, czego potwierdzeniem była wypełniona po brzegi widownia i licznie występujący młodzi artyści, którzy postanowili stanąć w konkursowe szranki.

Konkurs piosenki w JDK. Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

Konkurs w takiej formule zorganizowano w Jasielskim Domu Kultury po raz pierwszy i od razu zyskał liczną widownię. Miał na celu prezentację umiejętności wokalnych uzdolnionych muzycznie dzieci ze szkół podstawowych z Jasła i okolic oraz popularyzację ciekawych form spędzania wolnego czasu. Do udziału w nim zgłosiło się 18 uczestników, mieli za zadanie wykonać po jednej piosence z dowolnego repertuaru. Utwory oceniała komisja konkursowa w składzie; Katarzyna Antonik, wokalistka i aktorka, oraz Dorota Radoń i Andżelika Zagórska, wokalistki JDK. Rolę konferansjera pełnił Kacper Lawera, recytator JDK.

Dużo było piosenek Majki Jeżowskiej, ogólnie dominował typowo dziecięcy repertuar. Laureatem głównej nagrody został Hubert Reczek z Przysiek, który śpiewał piosenkę „Drzwi do kariery”. – Jury uznało, że poziom był dość wyrównany, właściwie nie było dzieci, które odbiegałyby poziomem od innych wykonawców. Stąd decyzja jury, żeby przyznać nagrodę główną, osiem nagród równorzędnych a wszyscy pozostali otrzymali wyróżnienia – mówi Ewa Grzebień, instruktorka muzyki JDK.

W konkursie uczestniczyło 18 osób. Organizatorzy przyjęli formułę otwartą; każdy kto się zgłosił, miał szanse zaśpiewać. – Chcieliśmy, żeby to była zabawa a nie rywalizacja, żeby każdy w jakiś sposób został doceniony – dodaje Ewa Grzebień.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE