Kultura | rozrywka | edukacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle kolejny raz nagrodzona!

Kolejny raz doceniona została działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na rzecz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Cała Polska czyta dzieciom. Fot. archiwum MBP w Jaśle
Cała Polska czyta dzieciom.
Fot. archiwum MBP w Jaśle

Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom jako jedynej na Podkarpaciu przyznała Superstatuetkę za działania w roku szkolnym 2008/2009. Warto przypomnieć, że MBP w Jaśle nie po raz pierwszy została doceniona przez Fundację ABCXXI. Za działalność w roku szkolnym 2002/2003 otrzymała Statuetkę, w 2003/2004 – Medal, a w 2004/2005, 2005/2006 i 2007/2008 Superstatuetkę. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle to jedyna w kraju, tak często nagradzana instytucja.

Z pomocą przyjaciół udaje się zachęcić do czytania wielu młodych jaślan. Głośne czytanie dziecku sprzyja rozwojowi języka, pamięci i wyobraźni, uczy myślenia, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowywaniu, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie – powiedziała Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wysoko oceniono naszą pracę i wszystkich, którzy aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” – dodaje M. Piekarska.

Wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2008/2009 dostępne są na stronie: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/nowa/index.php?page=kampania

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE