Kultura | rozrywka | edukacja

Muzyka, plastyka, teatr i nie tylko, czyli ferie 2010 z JDK

Na różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży, organizowane pod wspólnym hasłem „Zimowa Akademia Artystyczna”, zaprasza w czasie ferii Jasielski Dom Kultury. Odbędą się także warsztaty dla nauczycieli.

Zapowiedź imprezy

W tym roku zima nie zawiodła, jest śnieg i mróz, można lepić bałwany, jeździć na sankach i nartach, a dzięki nowemu lodowisku na jasielskim MOSiR – bezpiecznie poślizgać się na łyżwach. Dla tych, którzy oprócz zabawy na śniegu będą mieli ochotę na innego rodzaju rozrywki, Jasielski Dom Kultury przygotował bardzo ciekawe propozycje. Zainteresowani teatrem, podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez artystów z warszawskiego Teatru Banasiów, poznają tajniki sztuki aktorskiej. Na zajęciach plastycznych instruktorki z JDK nauczą dzieci bardzo interesujących, niełatwych technik kolażu i decoupage’u. Miłośnicy muzyki będą mieli okazję popróbować gry na gitarze i fortepianie oraz dowiedzieć się jak można tworzyć podkłady muzyczne. Odbędą też zajęcia taneczne, w czasie których instruktorzy ze Słowacji będą uczyć młodzież coraz popularniejszego tańca w stylu hip-hop, a podczas mini warsztatów dziennikarskich można będzie dowiedzieć się na czym polega praca dziennikarza.

JDK ma także wyjątkowo atrakcyjną propozycję dla nauczycieli. Warsztaty głosowo-artykulacyjne, podczas których można będzie nauczyć się m.in. prawidłowej emi

SŁOWA KLUCZOWE