Informacje

Oszust zatrzymany na gorącym uczynku

Policjanci z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili i zatrzymali oszusta, który próbował wyłudzać kredyty bankowe. Mężczyzna posługiwał się podrobionymi dokumentami. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wykrycie oszusta to efekt pracy operacyjnej policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letni mieszkaniec Jasła od kilku miesięcy odwiedzał banki i biura kredytowe starając się o kredyt. W tym celu oświadczał, że jest zatrudniony we Włoszech. Gdy jego starania nie przynosiły efektu, postanowił podrobić kilka zaświadczeń o zatrudnieniu w jednej z firmy z terenu Jasła.

Fałszywe zaświadczenia dołączał do wniosków o kredyt, które złożył w kilku bankach. Mężczyźnie udało się wyłudzić w jednym z nich dwa kredyty w wysokości 6 i 4 tys. zł. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali go na gorącym uczynku, gdy próbował wyłudzić pieniądze w kolejnym banku .

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw. Przedstawiono mu szereg zarzutów m.in. o oszustwa kredytowe i posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę Prokuratura Rejonowa w Jaśle zastosowała wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE