Informacje

Policja zatrzymała zabójców Bronisławy R.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozwikłali tajemnicę, która okrywała zabójstwo 65-letniej kobiety w Jaśle w marcu 2008 roku. Mimo formalnego umorzenia śledztwa zdobyli informacje, na podstawie których wczoraj zatrzymani zostali czterej podejrzani o udział w tej zbrodni.

Zabójcy zatrzymani. Fot. materiały operacyjne Policji
Fot. materiały operacyjne Policji

25 marca 2008 roku zaginęła Bronisława R., mieszkanka Jasła. Policja rozpoczęła jej poszukiwania. Osiem miesięcy później, w listopadzie 2008 roku, mężczyzna, który porządkował cmentarz wojenny w podjasielskich Warzycach zauważył, że płyta na jednym z nagrobków jest wyraźnie poruszona. Podzielił się swym spostrzeżeniem z władzami powiatu, władze zawiadomiły Policję.

Spostrzeżenie było trafne – policjanci odnaleźli pod nagrobnymi płytami zwłoki kobiety. Szybko ustalili, że jest to ciało 65-letniej Bronisławy R., zaginionej w marcu w Jaśle. Policja ustaliła, że kobietę zamordowano.

Śledztwo w sprawie tej zbrodni trwało rok, jednak mimo wysiłków policjantów i prokuratorów nie zakończyło się ustaleniem sprawcy. Zostało umorzone.

Mimo to policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie ciągle poszukiwali informacji. Przełomem stały się ustalenia poczynione jesienią 2009 roku. na ich podstawie policjanci wytypowali sprawców zabójstwa.

Wczoraj rano policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, mieszkańców Jasła i okolic. Dwaj – 20-letni Tomasz N. i 22-letni Grzegorz S. usłyszeli zarzuty zabójstwa. 18-letni Paweł L. i jego rówieśnik Emil L. odpowiedzą za pomoc w zacieraniu śladów zbrodni.

Śledztwo w tej sprawie, podjęte po zatrzymaniu podejrzanych, nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Jaśle.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE