Kultura | rozrywka | edukacja

Trzcinica: Smocze hece w bibliotece

Coś dla ucha, coś dla oka, coś dla brzucha, tak krótko można podsumować „Piątkowe hece w bibliotece”. Styczeń w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy był miesiącem ciekawych zabaw, atrakcyjnych zajęć i wielu fantazyjnych pomysłów.

Fot. Archiwum GBP w Trzcinicy.
Fot. archiwum GBP w Trzcinicy

Zimowy, karnawałowy czas, sprzyjał twórczej atmosferze, dzięki czemu powstały niezwykle oryginalne maski karnawałowe, bibułkowe cyklameny na Dzień Babci i Dziadka, a także śnieżne obrazki malowane na szkle.

Zakończeniem styczniowych zajęć była karnawałowa impreza czytelnicza czyli „Smocze hece w bibliotece”. W piątkowe popołudnie 29 stycznia bibliotekę odwiedził SMOK NOVUŚ, maskotka sieci księgarni NOVA na Podkarpaciu. Pracownicy biblioteki i Księgarni Nova z Jasła przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Dużo śmiechu i radości sprawiły dzieciom zabawy z balonami, rysowanie portretu smoka, jak również konkursy i zagadki literackie. Wspaniałym, trafionym pomysłem okazało się malowanie twarzy dzieciom. Uśmiechnięte, radosne buźki w jedną chwilę zmieniły się w kotki, motylki czy tygryski.

W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM odbyło się głośne czytanie bajki Wandy Chotomskiej „Smok ze smoczej jamy”.

W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło także słodyczy, za które organizatorzy dziękują sponsorom.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE