Kultura | rozrywka | edukacja

„U nas wszystko gra” – czyli ferie 2010 w bibliotece

Pod takim tytułem odbywać się będą, w czasie zbliżających się ferii, zajęcia dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Na dzieci, które odwiedzą między 15-26 lutego br. Oddział dla Dzieci i trzy filie MBP w Jaśle, czeka mnóstwo atrakcji.

Zapowiedź imprezy

Dla dzieci, które spędzają ferie zimowe w mieście w roku dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle proponuje cykl spotkań dotyczących twórczości tego popularnego polskiego kompozytora.

Czy Fryderyk lubił pływać w basenie? Ile miał lat, kiedy napisał pierwszy utwór? Jak wyglądała redagowana przez niego w dzieciństwie gazeta? Kiedy się zakochał? Dlaczego walczył z mrówkami i leczył zęby fortepianowi? Odpowiedzi na te i inne pytania o małym Frycku i dorosłym Fryderyku dzieci poznają podczas zajęć.

Tradycyjnie wszystkie spotkania rozpoczynać się będą od głośnego czytania. W trakcie ferii dzieci wysłuchają utworów polskich autorów tematycznie nawiązujących do muzyki.

Po wysłuchaniu czytanych fragmentów książek znajdzie się czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Wszystko odbywać się będzie przy dźwiękach muzyki. Będą zabawy na świeżym powietrzu w Parku Miejskim, tańce integracyjne, zabawy z chustą KLANZY, malowanie na szkle, warsztaty robienia kwiatów z krepiny, turniej scrabble, konkursy i wiele niespodzianek. Powstaną rzeźby z ciastoliny i masy solnej. Uczestnicy będą rozwiązywać wiele zagadek krzyżówek, rebusów oraz wezmą udział w improwizowanych scenkach teatralnych.

Ponadto planowane są wycieczki do Szkoły Muzycznej i Muzeum Regionalnego w Jaśle.

Spotkania odbywać się będą:
od PONIEDZIAŁKU do PIĄTKU, o godz. 12.00.

Oddział dla Dzieci / Kołłątaja 1; 013 446 26 02; dzieci@mbp.jaslo.pl/
Filia nr 2 /ul. Kopernika 8, 013 446 90 01; filia2@mbp.jaslo.pl/
Filia nr 3 /ul. Szopena 22, 013 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl/

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ I PIĄTEK o godz. 12.00

Filia nr 1 / ul. Sobniowska 34; 013 445 58 57; filia1@mbp.jaslo.pl/

Harmonogram zajęć w bibliotece

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE