Informacje

W remizie OSP Tarnowiec mają nowe szafki na mundury bojowe

Dwa tysiące złotych kosztował zakup nowych szafek na mundury do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowcu. Fundusze na ten cel udało się uzbierać ze sprzedaży kalendarza strażackiego na 2010 rok. Ponadto miejscowa jednostka otrzymała nową torbę ratowniczą, którą ufundował jasielski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Związek OSP RP

Do tej pory strażackie mundury wisiały na starych i małych wieszakach, przez co nie można było utrzymać ich w odpowiednim stanie. Teraz w remizie zamontowano nowe szafki, zamówione w zakładzie w Umieszczu. Znajdzie się tam miejsce dla kompletnego umundurowania bojowego i koszarowego. Na dodatek każda z nich będzie podpisana i przyporządkowana do danego strażaka, przez co szybciej i sprawniej wyjeżdżać do zdarzeń.

Ma to tym bardziej znaczenie że na osiemnastu najczęściej wyjeżdżających do różnych zdarzeń strażaków jest tylko osiem kompletów mundurów. W tej sytuacji, gdy zawsze musi być gotowych do wyjazdu sześć kompletów ubrań, do prania i suszenia możemy brać tylko po dwa komplety. – informuje Aleksander Radoń, naczelnik OSP Tarnowiec.

Na zakup szafek udało się wygospodarować środki pochodzące ze sprzedaży kalendarza strażackiego na 2010 rok. Pod koniec grudnia strażacy-ochotnicy chodzili po domach w całej miejscowości wraz z życzeniami świątecznymi, przy okazji oferując kalendarze ścienne na nadchodzący rok. Pomimo wszechobecnego kryzysu gospodarczego spotkali się ze sporą życzliwością mieszkańców Tarnowca. W sumie zebrano dwa tysiące złotych.

Kolejny już raz mieszkańcy naszej miejscowości udowodnili że pomimo kryzysu i ogólnego braku pieniążków zawsze znajdą nie tylko dobre słowo ale i odpowiednią kwotę pieniędzy dla naszej straży. – podkreśla Aleksander Radoń.

Kilka dni temu strażacy z Tarnowca otrzymali też nową torbę ratownictwa medycznego typu OSP R-1, którą ufundował jasielski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jest ona w pełni wyposażona w niezbędny sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, przed przyjazdem zespołów ratownictwa medycznego.

Dzięki hojności jasielskiego KRUS-u przybył nam następny bardzo ważny element wyposażenia samochodu ratownictwa technicznego. W chwili gdy dojdzie do zakupu tego samochodu będziemy mieli już gotowe wyposażenie. – dodaje naczelnik OSP Tarnowiec.

Jednostka OSP Tarnowiec jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE