Informacje

Złodzieje ukradli samochód należący do jasielskiego starostwa

Ktoś włamał się do czarnego volkswagena passata stojącego na przyblokowym parkingu i odjechał nim w nieznanym kierunku. Samochód należał do jasielskiego Starostwa Powiatowego. Sprawą zajęła się Policja.

Adam Kmiecik. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Złodzieje, oddajcie nam nasz samochód!
- apeluje starosta Adam Kmiecik.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do kradzieży doszło w nocy z 3 na 4 lutego. Czarny volkswagen passat o numerze rejestracyjnym RJS 5G55 stał zaparkowany przed blokiem na ulicy Kopernika w Jaśle. Samochód, wyprodukowany w 2002 roku, był użytkowany przez pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle.

Starostwo Powiatowe jako użytkownik samochodu jest przez złodziei traktowane tak samo, jak każdy inny mieszkaniec naszego kraju. Niestety został skradziony samochód. Oczywiście została powiadomiona Policja, zostało wszczęte postępowanie. – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi jasielska Policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do kradzieży samochodu doszło w nocy z 3 na 4 lutego z przyblokowego parkingu w Jaśle na ulicy Kopernika. Pracownik, który dysponował tym samochodem, zaparkował go w nocy na parkingu przyblokowym w miejscu, gdzie zamieszkuje. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności związanych z tą kradzieżą. W chwili obecnej trwają czynności w tej sprawie. – informuje Zbigniew Mijal, zastępca naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Jaśle.

Samochód był ubezpieczony. Jeżeli nie zostanie odnaleziony, to Starostwo Powiatowe może liczyć na odszkodowanie w wysokości 30 500 złotych.

Myślę, że ciężko będzie go znaleźć. Wczoraj w telewizji zobaczyłem ranking kradzionych samochodów. Na pierwszym miejscu jest właśnie volkswagen także podejrzewam, że to już jest kwestia raczej odszkodowania niż odzyskania. Chyba, że śniegi znikną i gdzieś w jakiejś zaspie znajdzie się. – powiedział starosta jasielski.

Obydwa samochody będące na stanie Starostwa Powiatowego są obsługiwane przez gospodarstwo pomocnicze urzędu.

Ta sprawa, jak każda inna, jest w zainteresowaniu Policji i na pewno nam wszystkim będzie zależeć, żeby ustalić sprawcę tej kradzieży i odzyskać skradziony samochód. – dodaje Zbigniew Mijal.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat skradzionego samochodu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaśle pod numerem telefonu zaufania (013) 443 83 70 (całodobowo) lub bezpośrednio na numer alarmowy 997.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE