Informacje

Bezpłatne szkolenia dla przyszłych winiarzy (zaproszenie)

Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia organizuje bezpłatne szkolenia dla osób zainteresowanych winiarstwem. Przeznaczone jest dla początkujących winiarzy i osób, które chciałyby nauczyć się, jak uprawiać winorośl i poprawnie zrobić wino.

Szkolenie winiarzy. Fot. Ewa Wawro
Fot. Ewa Wawro

Szkolenie teoretyczne odbędzie się 11 kwietnia br., w PODR w Boguchwale. Zajęcia poprowadzi Roman Myśliwiec, prekursor podkarpackiego winiarstwa, autor kilku książek o tej tematyce. Przedstawi wybrane zagadnienia z uprawy winorośli, omówi podstawy wyrobu wina i odpowie na pytanie czy na produkcji polskiego wina można zarobić.

Tydzień później (18 kwietnia) dla uczestników szkolenia planowane jest zwiedzanie kilku podkarpackich winnic.

W ostatnich kilku latach powstało na Podkarpaciu kilkadziesiąt winnic, a zainteresowanych wciąż przybywa. Podkarpackie wino mimo, że nie jest wpisane na unijną i ministerialną listę produktów regionalnych, jest uznawane za regionalny wyróżnik. Już niedługo szlaki winiarskie będą jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu, a butelka podkarpackiego wina będzie cenionym gadżetem reklamowym wykorzystywanym w kontaktach biznesowych. Niektóre winnice są już regularnie odwiedzane przez turystów, a degustacje prowadzone przez winiarzy są atrakcją firmowych spotkań i szkoleń. Nigdzie w Polsce winiarstwo nie rozwija się tak dynamicznie, jak na Podkarpaciu.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są na adres e-mail: e.wawro@winiarzepodkarpacia.pl lub telefonicznie 502 146 485.

Ewa Wawro
sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia

SŁOWA KLUCZOWE