Sport | rekreacja | turystyka

Dariusz Brągiel w reprezentacji Polski U-17

Kolejne powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski dla naszego zawodnika. Po Karolu Madejczyku (U-16), teraz przyszła kolej na rok starszego Dariusza Brągla.

W dniu dzisiejszym selekcjoner reprezentacji Polski Władysław Żmuda powołał 23 zawodników rocznika 1993 na zgrupowanie do Irlandii, które potrwa od 10 do 23 marca. Tam też odbędzie się II runda eliminacji do Mistrzostw Europy U-17, gdzie Polacy powalczą z gospodarzami imprezy oraz Belgią i Hiszpanią. Wśród powołanych znajduje się jeszcze dwóch zawodników z naszego województwa, a są to Sebastian Duda i Patryk Fryc ze Stali Mielec.

Dariusz Brągiel to najbardziej wyróżniający się zawodnik zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Hapa. W rozgrywkach podkarpackiej ligi juniorów młodszych jego drużyna zajmuje po rundzie jesiennej drugą pozycję, z dwoma punktami straty do prowadzącej właśnie Stali Mielec. Serdecznie gratulujemy Darkowi, życząc jednocześnie powodzenia!

Darek Brągiel ma już za sobą debiut w pierwszym zespole Czarnych. Na zdjęciu powyżej walczy o piłkę z Markiem Węgrzynem ze Stali Sanok.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE