Informacje

Domokrążcy okradli starszych ludzi

Po wizycie domokrążców dwoje starszych mieszkańców gminy Nowy Żmigród straciło oszczędności w kwocie 7 tys. złotych. Nieznajomi, którzy oferowali małżeństwu koce okazali się złodziejami. Przestrzegamy przed tym zagrożeniem.

POLICJA. Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

W sobotę rano, do drzwi domu starszego małżeństwa w Gorzycach zapukało dwoje nieznajomych. Kobieta i mężczyzna oferowali do sprzedaży koce. Właścicielka domu wyszła na zewnątrz budynku, po chwili dołączył do niej jej maż. Podczas prezentacji towaru, ktoś trzeci, prawdopodobnie kobieta, weszła niezauważenie do mieszkania i przeszukała pomieszczenia. Gdy domokrążcy opuścili posesję, okazało się, że ich wizytę starsze małżeństwo przypłaciło stratą 7 tys. zł.

Jak ustalili policjanci, podejrzani poruszali się srebrnym fordem escortem lub mondeo o początkowym numerze rejestracyjnym SB. Osoby, które posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaśle tel. 997, tel. zaufania 013 44 38 370.

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom i propozycjom. Oszuści celowo starają się odwrócić naszą uwagę po to, aby spenetrować mieszkanie i dokonać kradzieży. Jeżeli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń, niezwłocznie poinformujmy o tym Policję.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE