Na drogach

Dwie kolizje w Jaśle: sprawca jednej z nich uciekł z miejsca zdarzenia

W poniedziałek na ulicach Jasła doszło do dwóch kolizji drogowych. Sprawca jednej z nich uciekł z miejsca zdarzenia. Oprócz zniszczonych samochodów na szczęście nie było poszkodowanych.

Kolizja w Jaśle. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Kolizja w Jaśle. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 7:40. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierująca Oplem Corsą 22-letnia mieszkanka gminy Tarnowiec jechała ulicą Floriańską. Podczas manewru omijania autobusu, w lewy bok Corsy uderzył, wyprzedzający ją w tym samym czasie, Volkswagen Golf. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia.

Uszkodzeniu uległ lewy bok Opla Corsy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu policji. – informuje mł. bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik PSP Jasło.

Kierująca oplem 22-latka nie odniosła obrażeń.

Kolejna kolizja miała miejsce około godziny 14 na skrzyżowaniu ulicy Ujejskiego z ulicą Szopena. Policjanci, którzy przybyli na miejsca zdarzenia ustalili, że kierujący Fiatem Uno, 38-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, jadąc od strony kościoła OO. Franciszkanów na skrzyżowaniu z ulicą Ujejskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Peugeotem 306.

Doszło do czołowo bocznego zderzenia się pojazdów. W następstwie uderzenia Fiat został przesunięty na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się po raz drugi, tym razem z osobowym Renaultem, który zatrzymał się przed skrzyżowaniem. – mówi mł. asp. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy KPP Jasło.

38-letni kierowca Fiata Uno za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Nz. kolizja na skrzyżowaniu ulicy Ujejskiego z ulicą Szopena.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE