Sport | rekreacja | turystyka

Grad medali dla UKS ASW-JUDO JASŁO

Zawodniczki i zawodnicy klubu UKS ASW-JUDO JASŁO mogą miniony tydzień zaliczyć do bardzo udanych. Podopieczni trenera Przemysława Czarneckiego wzięli udział w dwóch turniejach dzieci, młodzików i juniorów młodszych.

Fot. UKS ASW-Judo Jasło
Fot. UKS ASW-Judo Jasło

Pierwsze zawody odbyły się w dniu 18.03.2010 w hali klubu WALTER Rzeszów, gdzie odbył się okręgowy turniej klasyfikacyjny. Do rywalizacji z naszego klubu przystąpiło 22 zawodników. Udało się wywalczył aż 16 pozycji na podium.

Na najwyższym stopniu podium stanęli:
Nocula Natalia (24kg), Trzeciak Edyta (48kg), Trzeciak Joanna (57kg), Bezak Maksymilian (66kg), Stanek Aleksandra (52kg), Paprocki Kamil (50kg), Szymkowski Dawid (55kg)

Drugie pozycje w zawodach wywalczyli:
Koś Mateusz (66kg), Czarnecka Anita (57kg), Myśliwiec Karolina (66kg), Wątroba Paulina (57kg), Niemiec Aleksandra (32kg), Szczepanik Arkadiusz (50kg)

Brązowe medale wywalczyli:
Gierlasińska Agata (48kg), Szczepanik Dawid (30kg), Bezak Wiktor (66kg)

Tuż za podium uplasowali się: Jurusik Szczepan (66kg), Ryś Marzena (50kg), Bania Cezary (66kg). Natomiast na piątej pozycji uplasowali się: Nocula Joanna (27kg), Źrebiec Hubert (50kg) oraz Wesołowski Jakub (50kg). Z tych zawodów nasi zawodnicy przywieźli łącznie 7 złotych medali, 6 srebrnych i 3 brązowe. W zawodach udział wzięło ponad 120 osób.

Drugi start odbył się w na obiektach Wisły Kraków w dniu 20 marca (sobota) a poprzeczka została zdecydowanie wyżej postawiona. Turniej skierowany był dla dzieci i młodzików w trzech kategoriach wiekowych. Nasz klub reprezentowała grupa 13 osób. Grand Prix Białej Gwiazdy, bo taką nazwę nosi turniej, to cykl czterech startów, które mają wyłonić najlepszych zawodników w swoich kategoriach wagowych.

Najlepsze lokaty podczas tego turnieju wywalczyli:
Czarnecka Anita – II miejsce (57kg), Szczepanik Dawid-II miejsce (30kg), Bezak Maksymilian-II miejsce (66kg), Ryś Marzena–II miejsce (46kg), Szymkowski Dawid-II miejsce (55kg), Koś Mateusz- III miejsce (66kg), Nocula Natalia – III miejsce (27kg), Niemiec Aleksandra-III miejsce (33kg), Nocula Joanna – V miejsce (30kg).

Łącznie w dwóch turniejach zawodnicy klubu UKS ASW-JUDO JASŁO wywalczyli: 7 złotych medali, 11 srebrnych i 6 brązowych, co razem daje razem 24 medale.

Gratulujemy i trzymamy kciuku za dalsze sukcesy.

(PCZ)

SŁOWA KLUCZOWE