Kultura | rozrywka | edukacja

Jasielski eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięte

Marlena Momot, Paulina Wnęk, Anna Tocka i Kamil Rodak wygrali eliminacje rejonowe 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, zorganizowane przez Jasielski Dom Kultury i wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 28 kwietnia w Rzeszowie.

Eliminacje do OKR. Fot. terazJaslo.pl 
/ Czytelniczka Portalu
Fot. Jasielski Dom Kultury

Patronem najstarszego w Polsce konkursu recytatorskiego jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a głównym organizatorem Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Biorą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli. Konkurs rozgrywany jest w czterech kategoriach artystycznych: recytacji, teatru jednego aktora, poezji śpiewanej i wywiedzione ze słowa. W Jaśle od lat największą popularnością cieszy się recytacja i w tej właśnie kategorii zmierzyło się dwanaścioro uczestników rejonowych eliminacji w JDK.

Poziom prezentacji oceniło jury w składzie: Janina Bieleń, polonistka z Gimnazjum nr 2 w Jaśle i Agnieszka Kuczała, instruktorka teatralna Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Nagrody książkowe oraz awans do eliminacji wojewódzkich otrzymali: Marlena Momot, Paulina Wnęk (obie z Koła Recytatorskiego JDK, przygotowane przez Helenę Gołębiowską), Anna Tocka (II LO w Jaśle, opiekunka Małgorzata Kłusek) i Kamil Rodak (Zespół Szkół nr 4 2 Jaśle, opiekunka Bożena Gogosz). Ponadto komisja konkursowa wyróżniła: Karolinę Adamik i Agnieszkę Suchan (obie z LO w Nowym Żmigrodzie, przygotowane przez Agnieszkę Machowską) oraz Joannę Potrawską (ZS nr 3 w Jaśle).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE