Informacje

Jaślanie nie są obojętni na krzywdę najmłodszych

Ponad trzy tysiące złotych przyniosła piątkowa kwesta na rzecz ciężko chorego 12-letniego Piotrusia Tybika z Zarzecza koło Jasła. Zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na specjalistyczne leczenie chłopca zmagającego się od sześciu lat z chorobą nowotworową, to wspólna akcja Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego oraz Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle.

Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron
Mariusz Świątek, opiekun Młodzieżowej Rady
Powiatu Jasielskiego.
Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron

Kwesta odbyła się w jasielskich szkołach, zakładach pracy, instytucjach i sklepach. Wzięło w niej udział 22 wolontariuszy. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z Zespołu Szkół nr 4. Do akcji włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 5, Zespołu Szkół nr 2, Gimnazjum nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Dzięki życzliwości osób, którym nie był obojętny los chorego chłopczyka, w ciągu kilku godzin udało się zebrać w sumie 3 402, 85 złotych.

Organizatorzy pomocy składają serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli inicjatywę młodzieży i kierowani odruchem serca przyczynili się do powodzenia kwesty. – powiedział Mariusz Świątek, opiekun Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego.

To nie jedyna pomoc, jaką mieszkańcy Jasła okazali do tej pory 12-letniemu Piotrusiowi. W ubiegłą niedzielę przeprowadzono zbiórkę pieniędzy w Kościele OO. Franciszkanów. Kwesta przyniosła wówczas 2 920, 97 złotych. Z kolei na specjalne konto Polskiego Czerwonego Krzyża wpłynęło do tej pory 306 złotych.

Chętnych, którzy zechcą w dalszym ciągu wspierać leczenie Piotra, prosimy o kontakt z Młodzieżową Radą Powiatu Jasielskiego działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle lub panią Krystyną Długosz z Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle. – zachęca Mariusz Świątek.

Podajemy również numer konta, na które przez cały czas można wpłacać pieniądze na leczenie chorego dwunastolatka:

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy
Bank PEKAO S.A. / Oddział Jasło
83 1240 2337 1111 0000 3728 5317
z dopiskiem „Pomoc dla chorego Piotra Tybika”

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE