Sport | rekreacja | turystyka

Jaślanie o krok od II ligi

W dniach 26,27,28 marca w Warszawie odbył się finałowy turniej o wejście do II ligi piłki siatkowej mężczyzn. W turnieju udział wzięło 4 zespoły: LKS Spartakus Trans – Complex Pyrzyce, UMKS MOS Wola Warszawa, MCKiS Jaworzno II i MKS „MOSiR – Gamrat” Jasło.

MKS MOSiR-Gamrat Jasło

Pierwszy mecz jaślanie rozegrali w piątek mając za przeciwnika zespół z Jaworzna, wzmocniony zawodnikami I ligowymi. Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando jaworzan, i wydawało się, że jaślanie nie są w stanie odwrócić losów. Jednak w trzecim secie nastąpiła metamorfoza i set zakończył się zwycięstwem po wyrównanej walce 25:23. Czwarty był popisem zawodników jasielskich i został wygrany do 14. Tie break przebiegał pod kontrolą MKS i cały mecz jaślanie wygrali 3:2.

W drugim dniu rywalem MKS „MOSiR – Gamrat” Jasło był zespół warszawski. Forma jaślan pozostawiała wiele do życzenia i przegrali ten mecz dość łatwo 0:3.

Warunkiem pozostania w grze o drugą ligę było zwycięstwo w trzecim dniu z drużyną z Pyrzyc, i MOS Warszawa z MCKiS Jaworzno. Tak się stało. Jaślanie wygrali 3:1, podobnie jak warszawiacy i tym samym zajmując drugie miejsce pozostaje Im baraż z drużyną II ligową ze Skarżyska Kamiennej. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe 10 kwietnia, rewanż 17 kwietnia w Jaśle.

Zespół jasielski pod wodzą trenera Marcina Cioska wystąpił w składzie: M. Kumor, R. Cabaj, M. Gliwa, M. Wietecha, K. Piątek, Ł. Chrzanowski, A. Janik, P. Łaba, K. Wrzosek, K. Zabawa, J. Cynkiel, D. Pawlik, B. Dedo.

Tadeusz Baniak

SŁOWA KLUCZOWE