Informacje

Kopał i uderzał pięściami po karoserii samochodów

Agresywny 34-latek został zatrzymany przez policjantów z Jasła. Kopiąc i uderzając rękoma po autach uszkodził karoserie pięciu samochodów. Wczoraj trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na zarzuty.

Agresywny mężczyzna zatrzymany. Fot. KPP Jasło
Agresywnego mężczyznę zatrzymano w areszcie.
Fot. KPP Jasło

Osoba, która widziała wandala, zadzwoniła wczoraj popołudniu pod policyjny numer 997. Powiedziała dyżurnemu jasielskiej Policji, że młody mężczyzna kopie po samochodach na ul. Baczyńskiego w Jaśle. Chwilę później na tej ulicy zjawił się policyjny radiowóz. Funkcjonariusze na miejscu zastali kierowców kilku uszkodzonych pojazdów. W pobliżu dostrzegli idącego środkiem jezdni chuligana. Młody człowiek był pod wyraźnym wpływem alkoholu. W chwili zatrzymania zachowywał się agresywnie.

Jak ustalili policjanci, 34-letni mieszkaniec Jasła uszkodził pięć samochodów. Idąc ulicą kopał i uderzał rękoma w zatrzymujące się pojazdy. Pogiął ich karoserię, w jednym z aut rozbił reflektor, w innym uszkodził przednią szybę. Podczas próby ujęcia przez jednego z kierowców uderzył go w twarz.

Wandal trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut uszkodzenia mienia – przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE