Na drogach

Na „podwójnym gazie” kierował po raz trzeci

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 48-letni mężczyzna, kiedy policjanci wyciągnęli go zza kierownicy forda. Nieodpowiedzialny, bez wyobraźni poruszał się ulicami Jasła. Na kierowanie po kilku „głębszych” zdecydował się po raz kolejny.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Po otrzymaniu informacji o pijanym kierowcy, dyżurny komendy niezwłocznie skierował w rejon ul. Jana Pawła II w Jaśle policyjny patrol. Według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna wsiadł za kierownice forda i odjechał z parkingu jednego ze sklepów.

Po kilku minutach poszukiwań, na ulicy Piotra Skargi, funkcjonariusze zauważyli jadącego „niepewnie” forda mondeo. Na widok radiowozu kierowca zatrzymał się. Po otwarciu drzwi samochodu policjanci wyczuli intensywną woń alkoholu. Badanie kierowcy wykazało, że był mocno pijany. Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 48-letni mieszkaniec Jasła, ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do grudnia 2011 r. Na jeździe „pod wpływem” został zatrzymany po raz trzeci.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE