Na drogach

Pijana 17-latka za kierownicą

Mimo że była pijana i nie ma prawa jazdy, zdecydowała się kierować samochodem. Skutkiem tej nieodpowiedzialnej decyzji 17-latki i jej nietrzeźwego kolegi była kolizja. Teraz grożą jej surowe konsekwencje.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Dyżurny komendy został poinformowany wczoraj o zdarzeniu drogowym w Zawadce Osieckiej. Po paru minutach na miejscu był policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca fordem escortem młoda kobieta, na łuku jezdni straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi. Samochód uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji, uszkadzając trzy słupki i bramę wjazdową, po czym zatrzymał się na ogrodzeniu sąsiedniej działki.

W czasie interwencji policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 17-letnia mieszkanka gminy Osiek Jasielski. Okazało się także, że nie posiada ona prawa jazdy. Samochód udostępnił dziewczynie jadący z nią właściciel pojazdu. W trakcie rozmowy z uczestnikami kolizji funkcjonariusze wyczuli od nich woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że zarówno 17-latka, jak i jej kolega są pijani. Kierująca fordem nastolatka miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, podróżujący z nią 23-latek prawie 1,5 promila.

Oboje trafili do szpitala. Po wykonaniu badań lekarskich nie stwierdzono u nich poważnych obrażeń.
Wkrótce 17-latka usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji oraz jazdy bez uprawnień. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE