Informacje

Policjanci zatrzymali kłusownika

Policjanci z jasielskiego posterunku ustalili i zatrzymali podejrzanego o kłusownictwo. Mieszkaniec gminy Jasło od kilku lat rozstawiał wnyki w pobliskich lasach. Jego łupem padło kilka saren i lisów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W styczniu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jaśle zostali powiadomieni, że w Trzcinickim lesie w zastawione wnyki wpadła sarna. Zwierzę udusiło się, nie zdołało uwolnić się z zaciśniętej na szyi metalowej linki.

Bezpośrednio po zgłoszeniu policjanci zajęli się wykryciem kłusownika. W następnych tygodniach zebrali informacje, które pozwoliły objąć zainteresowaniem 44-letniego mieszkańca gminy Jasło. W trakcie dochodzenia, wspólnie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zgromadzili dowody z których wynikało, że mężczyzna od kilku lat rozstawiał wnyki w pobliskich lasach. Przeszukanie jego miejsca zamieszkania potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. W domu zabezpieczyli zwoje linki stalowej oraz kilkanaście wnyków świadczących o jego kłusowniczej działalności.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do skłusowania siedmiu saren i dziewięciu lisów. Przedstawiono mu zarzuty popełnienia przestępstwa z Ustawy Prawo Łowieckie. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE