Sport | rekreacja | turystyka

Powitanie wiosny – na sportowo

W miniony piątek na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle został rozegrany turniej koszykówki chłopców szkół ponadgimnazjalnych „Powitanie wiosny”.

Powitanie wiosny na sportowo. Fot. KPP Jasło
Zwycięska drużyna I LO w Jaśle.
Fot. KPP Jasło

W zawodach zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe, Komendę Powiatową Policji oraz MOSiR w Jaśle, w ramach programu „Bezpieczny Powiat – wychowanie poprzez sport”, wzięło udział 9 drużyn. W ten sposób zaproponowano młodzieży spędzenie ostatniego dnia nauki przed 21 marca nie na wagarach, ale „na sportowo” w ramach bezpiecznego, zdrowego wypoczynku.

W turnieju zwyciężyła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle.

W klasyfikacji „króla strzelców” zwyciężył Michał Obeidat z I LO w Jaśle, który został również uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

Inicjatorem turnieju był asp. sztab. Tomasz Dzik z KPP w Jaśle. Zawody sędziował Rafał Maczuga, Kazimierz Gozdecki i Agnieszka Maczuga. Mecze przebiegały w sportowej atmosferze, obyło się bez poważnych urazów.

Wyniki:
1) I LO w Jaśle
2) ZS w Nowym Żmigrodzie
3) Medyczna Szkoła Policealna w Jaśle
4) ZS Budowlanych w Jaśle
5) ZS Technicznych w Jaśle
6) ZS Nr 4 w Jaśle
7) ZS Nr 3 w Jaśle
7) II LO w Jaśle
7) ZS w Kołaczycach

Uczestnikom turnieju nagrody wręczyli: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle podinsp. Henryk Kmiecik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle Tadeusz Baniak oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Jaśle Robert Zawisza.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE